Ustalenie ceny rynkowej nieruchomości to najważniejszy element przygotowania całego planu sprzedaży Twojej nieruchomości.

Jak podbijamy ceny ofertowe o nawet 7%?

Poznaj jedną z historii.

Byli właściciele tego mieszkania zgłosili się do nas z prośbą o sprzedaż ich mieszkania. Nigdy wcześniej nie wystawiali go do sprzedaży, co powodowało, że mamy do czynienia z „efektem świeżości”, który daje możliwość osiągnięcia najwyższej możliwej ceny z rynku. To nie rzadko jest możliwe, kiedy przejmujemy ofertę, która gościła już na portalach ogłoszeniowych.

Tak jak w przypadku wykonaliśmy szczegółową analizę rynku. Ustaliliśmy aktualna konkurencję, zweryfikowaliśmy ceny transakcyjne podobnych mieszkań w tej okolicy i ustaliliśmy odpowiednią cenę wyjściową.

Jak wpsominaliśmy ustelenie ceny jest najważniejsze, jednak jak wszyscy wiemy „to co jest droższe najczęściej ma też piękne opakowanie” i w ty przypadku ustalona cenę na podstawie danych statystycznych „podkręciliśmy” odpowiednią oprawą.

Jak zawsze wykonaliśmy profesjonalną sesję zdjęciową, wirtualną wycieczkę, wskazaliśmy adres, odpowiednio opisaliśmy nieruchomość, jednym słowem oferta była dopracowana w każdym szczególe.

Wykorzystaliśmy efekt świeżości i niedostępności – wszystkich zainteresowanych przetrzymaliśmy przez cały tydzień! Telefony się urywały, a my umawialiśmy potencjalnych Kupców na jeden dzień. Dla każdego przewidzieliśmy 40 minut na prezentację.

OPEN HOUSE (dzień otwarty) trwał 5 godzin. Duże zainteresowanie oraz umiejętności odnalezienia się w sytuacji spowodowały znaczne podbicie oferty samego wieczoru byli własciciele wybrali najlepszą dla siebie.

Mógł to zrobić tylko jeden agent reprezentujący stronę sprzedającą. W tym przypadku Dorota Grzegolec, która miała komfort pracy i pełne zaufanie w imieniu właścicieli wynegocjowała cenę o 6,25% wyższą od ofertowej.

Ten model towarzyszy nam od zawsze. Reprezentujemy interesy naszych Klientów tak, jak reprezentowalibyśmy swoje własne. Każda transakcja kończąca się podbiciem ceny w górę lub utrzymaniem jej na poziomie ceny ofertowej jest dla nas efektem wiedzy i doświadczenia podczas tworzenia planu marketingowego.

To nie właściciel ustala cenę, tylko obecna sytuacja na rynku. My robimy wszystko, żeby sprzedać nieruchomośc za najwyższą możliwą cenę.

Chcesz sprzedać dom lub mieszkanie? Znajdź agenta w swoim mieście i skontaktuj się z nami.

 
Autor: Magda Górnicka